Σημαντικά Νέα

Οι Manowar επιστρέφουν στην Αθήνα 12 χρόνια μετά



Οι Manowar επιστρέφουν στην Αθήνα 12 χρόνια μετά με ένα μεγάλο outdoors show

The Faith Of The Greek Manowarriors Has Won Again!
Η Πίστη Των Ελλήνων Manowarriors Δικαιώνεται Πάλι!

Οι Manowar επιστρέφουν στην Ελλάδα με τη Final Battle World Tour 2019 για μία αποκλειστική open-air συναυλία στην Αθήνα, στο πλαίσιο του Release Athens.

Το show θα λάβει χώρα την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2019, στην Πλατεία Νερού, μία επική τοποθεσία δίπλα στο θαλάσσιο μέτωπο της Αθήνας και θα περιέχει ένα συντριπτικό set γεμάτο από αγαπημένα κομμάτια των fans της μπάντας σε μία ολοκαίνουρια multimedia παραγωγή.

"Θα παίξουμε σε ένα από τα πιο θρυλικά, μαγικά μέρη στη Γη", είπε ο Joey DeMaio. "Μια χώρα που έχει μια τόσο πλούσια ιστορία, που μας έδωσε τον Έκτορα, τον Αχιλλέα, ένα πάνθεον από Θεούς και αιώνιους μύθους, οι οποίοι ανέκαθεν μας ενέπνεαν. Οι Έλληνες Manowarriors θα δείξουν, για άλλη μία φορά, πως κληρονόμησαν το πνεύμα των προγόνων τους! Ο αληθινός metal στρατός μας θα ξαναγυρίσει μαζί μας στην Τελική Μάχη, στις όχθες της Αθήνας!"

Οι Manowar μόλις γιόρτασαν την επέτειο της πρώτης συναυλίας που έδωσαν ποτέ στην Ελλάδα, στις 21 Νοεμβρίου 1992, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, στην Αθήνα.

Τα εισιτήρια για τη μοναδική συναυλία που θα δώσουν στην Ελλάδα, στο πλαίσιο της Final Battle World Tour 2019, θα τεθούν στη διάθεση του κοινού από την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου, στις 11:00 το πρωί, στο viva.gr και το releaseathens.gr.

Ένας περιορισμένος αριθμός από ultimate fan experience upgrades, για την πιο προσωπική εμπειρία που μπορεί να ζήσει ποτέ ένας fan, θα είναι επίσης διαθέσιμος.
Τα ultimate fan experience upgrades είναι upgrades στα εισιτήρια γενικής εισόδου - αυτό σημαίνει πως οι κάτοχοι των ultimate fan experience upgrades θα πρέπει να έχουν προμηθευτεί και ένα εισιτήριο γενικής εισόδου (το οποίο πωλείται ξεχωριστά).
Τα upgrades διατίθενται αποκλειστικά στο The Kingdom Of Steel (Europe).

Ακολουθήστε τους Manowar στα manowar.com, Facebook, Twitter και Instagram για όλες τις ημερομηνίες της περιοδείας και συνεχή ενημέρωση.

The Final Battle World Tour 2019 – Confirmed Tour Dates:

Mon, February 25, 2019 – Hangar 11 – Tel Aviv, Israel
Fri, Mar 1, 2019 – Expo Center – Novosibirsk, Russia
Sun, Mar 3, 2019 – Fetisov Arena – Vladivostok, Russia
Tue, Mar 5, 2019 –ErofeyArena – Khabarovsk, Russia
Thu, Mar 7, 2019 – Expo Center – Yekaterinburg, Russia
Sun, Mar 10, 2019 – MTL Arena – Samara, Russia
Tue, Mar 12, 2019 – Yubileyny Sports Palace – St. Petersburg, Russia
Thu, Mar 14, 2019 – VTB Dynamo Arena – Moscow, Russia
Sat, Mar 16, 2019 – KSK Express – Rostov-on-Don, Russia
Mon, Mar 18, 2019 – DS Olymp – Krasnodar, Russia
Thu, Mar 21, 2019 – Sports Palace – Kiev, Ukraine
Sat, Mar 23, 2019 – Sports Palace – Minsk, Belarus
Mon, Mar 25, 2019 –Hala Vodova – Brno, Czech Republic
Tue, Mar 26, 2019 – RT Torax Arena – Ostrava, Czech Republic
Fri, March 29, 2019 – Jahrhunderthalle - Frankfurt, Germany
Sat, March 30, 2019 – Westfalenhalle 1 - Dortmund, Germany
Mon, April 1, 2019 – Valby-Hallen – Copenhagen, Denmark
Wed, April 3, 2019 – Velodrom - Berlin, Germany
Fri, April 5, 2019 – Hanns-Martin-Schleyer-Halle – Stuttgart, Germany (rescheduled date)
Sat, April 6, 2019 – Zenith - Munich, Germany
Tue, April, 09, 2019 – Scandic Scene – Hamar, Norway
Wed, April 10, 2019 - Scandic Scene – Hamar, Norway
Fri, April 12, 2019 – Konserthuset – Stavanger, Norway
Sat, April 13, 2019 – USF Verftet – Bergen, Norway
Sun, April 14, 2019 – USF Verftet – Bergen, Norway
Tue, April 16, 2019 – Kulturhuset – Longyearbyen, Norway
Fri, April 19, 2019 – O2 Academy – Birmingham, UK
Sat, April 20, 2019 – O2 Academy – Birmingham, UK
Fri, June 14, 2019 – Plateia Nerou – Athens, Greece
Fri, June 21, 2019 – Hellfest – Clisson, France
Thu, July 18, 2019 – Gasklockorna – Gävle, Sweden